Ludzie sięgają bowiem po nią nie tylko ze względu na smak czy kolor, jaki może nadać naszej potrawie, lecz także w związku z jej prozdrowotnymi właściwościami. Jeśli jednak nie chcesz dodawać jej do swoich potraw, wiedz, że istnieje alternatywa w postaci tabletek. I choć dostępna jest na polskim rynku już od dawna, z roku na rok wzrasta jej popularność.
Turmeric – jakie ma działanie i na co pomaga?
Uważa się również, że Turmeric pomaga obniżyć wysoki ldl cholesterol oraz pomóc tym, którzy zmagają się z chorobą wrzodową żołądka, popromiennym zapaleniem skóry czy astmą. Uważa się również, że świetnie radzi sobie z PMSem czy bólem zęba czy bolesnymi i uporczywymi miesiączkami. Badania dowodzą, że przyjmowanie tego suplementu jest dobrym rozwiązaniem także dla tych ze słabą pamięcią
Turmeric – jakie ma skutki uboczne?
Pamiętaj jednak, że nie muszą one pojawić się u każdego, kto przyjmuje suplement diety, a poza tym mogą wystąpić z różną siłą. i ciebie po przyjmowaniu tego preparatu, warto skonsultować to z lekarzem – szczególnie, gdy szybko nie ustąpią. W przypadku zażywania kurkumy w tabletkach odnotowano takie skutki uboczne jak: nudności, niestrawność, zawroty głowy i biegunki.
Turmeric – dawkowanie i zachowanie ostrożności
Poza tym po przyjmowaniu Turmericu mogą nasilić się problemy z woreczkiem żółciowym, zmniejszyć krzepliwość krwi, obniżyć poziom cukru u cukrzyków, a także poziom testosteronu u mężczyzn (obniża się wtedy ruchliwość plemników, czyli także Warto też wiedzieć, że preparatu tego nie powinno się przyjmować w ciąży, a także w okresie karmienia piersią. Suplementu ten nie należy zażywać ciągiem dłużej niż 12 miesięcy – po tym czasie należy zrobić sobie choć krótką przerwę.